Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

14. 08. 2018

Nástroj pre pozdĺžne a priečne páranie trubičiek

OFA s.r.o. prináša na trh nový kombinovaný nástroj pre pozdĺžne páranie centrálnych trubičiek optických káblov. Nástroj umožňuje na jednej strane pozdĺžne párať centrálnu trubičku kábla (obojstranné narezanie trubičky) a na druhej strane urobiť orezanie po obvode trubičky.

Párací nástroj na centrální trubičky optických kabelů.

Priemery centrálnych trubičiek optických káblov

Nástroj je možné použiť na nasledujúce priemery centrálnych trubičiek optických káblov.

Otvor v nástroji Rozsah priemerov centrálnej trubičky
1 5,0 – 5,6 mm
2 6,0 – 6,6 mm
3 7,2 – 7,8 mm
4 7,8 – 8,4 mm
5 9,4– 10 mm

Podélný párací a řezací nástroj na centrální trubičky optických kabelů.

Pozdĺžne páranie centrálnej trubičky

Pre pozdĺžne páranie centrálnej trubičky použijeme stranu nástroja označenú SLIT. Roztvoríme nástroj, zvolíme otvor príslušného priemeru a nasadíme ho na začiatok úseku páranej trubičky. Nástroj uzavrieme a ťahom v smere šípky vykonáme pozdĺžne narezanie centrálnej trubičky. Nože sú umiestnené na oboch stranách nástroja (180 °) a teda je trubička "pozdĺžne narezaná" po oboch stranách. Postup je naznačený na obrázku.

Podélné párání centrální trubičky optického kabelu, táhnout ve směru šipky.

Detail nože pro podélné párání centrální trubičky optického kabelu - nože prl různé průměry centrální trubičky..

Detail nožov pre pozdĺžne páranie centrálnej trubičky.

Priečne narezanie centrálnej trubičky

Pre priečne narezanie centrálnej trubičky slúži strana nástroja označená "RING". Nástroj otvoríme a zvolíme príslušný otvor podľa priemeru trubičky. Nástroj zavrieme a obkrúžime ním centrálnu trubičku. Trubičku je nutné obkrúžiť v celom rozsahu (360 °), aby sa trubička narezal po celom obvode. Bližšie viď obrázky.

Řezání centrální trubičky optického kabelu "central tbe" konstrukce..

Makrodetail nože pro příčné řezání centrální trubičky optického kabelu – nástroj obsahuje jeden nůž pro každý rozměr trubičky..

Pracovný postup

Nástroj pre pozdĺžne a priečne páranie centrálnych trubičiek optických káblov nájde využijete najviac v prípade, ak vyvádzate iba časť kapacity z takéhoto kábla (zavedenie neprerušeného kábla do spojky alebo rozvádzača). V takomto prípade po odhalení centrálnej trubičky najprv označíme úsek, kde bude odstránená. Ako prvý operáciu vykonáme pozdĺžne páranie trubičky, a až následne priečne narezanie. Pozdĺžne páranie je nutné vykonávať iba v smere šípky na nástroji. Pri nasadení nástroja na trubičku venujte pozornosť miestu, kde sú na nástroji osadené nože (odkiaľ alebo kde nástroj vykoná rez). Pri práci dbajte opatrnosti.