Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - Nové produkty

14. 08. 2018

Nástroj pre pozdĺžne a priečne páranie trubičiek

OFA s.r.o. prináša na trh nový kombinovaný nástroj pre pozdĺžne páranie centrálnych trubičiek optických káblov. Nástroj umožňuje na jednej strane pozdĺžne párať centrálnu trubičku kábla (obojstranné narezanie trubičky) a na druhej strane urobiť orezanie po obvode trubičky.

Párací nástroj na centrální trubičky optických kabelů.

Priemery centrálnych trubičiek optických káblov

Nástroj je možné použiť na nasledujúce priemery centrálnych trubičiek optických káblov.

Otvor v nástroji Rozsah priemerov centrálnej trubičky
1 5,0 – 5,6 mm
2 6,0 – 6,6 mm
3 7,2 – 7,8 mm
4 7,8 – 8,4 mm
5 9,4– 10 mm

Podélný párací a řezací nástroj na centrální trubičky optických kabelů.

Pozdĺžne páranie centrálnej trubičky

Pre pozdĺžne páranie centrálnej trubičky použijeme stranu nástroja označenú SLIT. Roztvoríme nástroj, zvolíme otvor príslušného priemeru a nasadíme ho na začiatok úseku páranej trubičky. Nástroj uzavrieme a ťahom v smere šípky vykonáme pozdĺžne narezanie centrálnej trubičky. Nože sú umiestnené na oboch stranách nástroja (180 °) a teda je trubička "pozdĺžne narezaná" po oboch stranách. Postup je naznačený na obrázku.

Podélné párání centrální trubičky optického kabelu, táhnout ve směru šipky.

Detail nože pro podélné párání centrální trubičky optického kabelu - nože prl různé průměry centrální trubičky..

Detail nožov pre pozdĺžne páranie centrálnej trubičky.

Priečne narezanie centrálnej trubičky

Pre priečne narezanie centrálnej trubičky slúži strana nástroja označená "RING". Nástroj otvoríme a zvolíme príslušný otvor podľa priemeru trubičky. Nástroj zavrieme a obkrúžime ním centrálnu trubičku. Trubičku je nutné obkrúžiť v celom rozsahu (360 °), aby sa trubička narezal po celom obvode. Bližšie viď obrázky.

Řezání centrální trubičky optického kabelu "central tbe" konstrukce..

Makrodetail nože pro příčné řezání centrální trubičky optického kabelu – nástroj obsahuje jeden nůž pro každý rozměr trubičky..

Pracovný postup

Nástroj pre pozdĺžne a priečne páranie centrálnych trubičiek optických káblov nájde využijete najviac v prípade, ak vyvádzate iba časť kapacity z takéhoto kábla (zavedenie neprerušeného kábla do spojky alebo rozvádzača). V takomto prípade po odhalení centrálnej trubičky najprv označíme úsek, kde bude odstránená. Ako prvý operáciu vykonáme pozdĺžne páranie trubičky, a až následne priečne narezanie. Pozdĺžne páranie je nutné vykonávať iba v smere šípky na nástroji. Pri nasadení nástroja na trubičku venujte pozornosť miestu, kde sú na nástroji osadené nože (odkiaľ alebo kde nástroj vykoná rez). Pri práci dbajte opatrnosti.