Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové produkty

24. 06. 2016

Káblové komory pre optické siete IV.

Vo štvrtom pokračovaní sa budeme venovať podzemným plastovým káblovým komorám navrhnutým pre ukladanie optických spojok a káblových rezerv.

Podzemná káblová komora PK-V1

Podzemná plastová komora (šachta) veľkosti 1 (PK-V1) bola navrhnutá ako prvok pre podzemné uloženie optických spojok a káblových rezerv pri spojke . Komora PK-V1 chráni káblové rezervy vystupujúce z chráničky pred tlakom zeminy (nadložia), pred kontaktom s tvrdými alebo ostrými predmetmi a zabraňuje nadmernému znečisteniu optickej spojky. Plastový poklop komory obsahuje výstupok slúžiaci ako nosník markera.

Podzemná plastová komora veľkosti 1 umožňuje uloženie káblovej rezervy s polomerom ohybu 360 mm, ktorý vyhovuje väčšine dnes používaných káblov. Do komory možno uložiť rezervy mikrotrubiček, alebo mikrokáblov či vláknových zväzkov v mikrotrubičkách.

Ku komore je možné pre zvýšenie nosnosti poklopu dodať výstužnú rúrku.

Podzemní plastová komora PK-V1

Podzemná plastová komora veľkosti 1 pozostáva z tela komory s tesnením a plastového veka.

Podzemní plastová komora PK-V1

Komoru PK-V1 je možné dodať s výstužnou stredovou rúrkou pre zvýšenie nosnosti poklopu. Rúrka je vyberateľná, takže nijako nebráni montáži.

Podzemní plastová komora PK-V1

Plastové veko je voči telu komory utesnený gumeným tesniacim profilom kruhového prierezu.

Podzemní plastová komora PK-V1

Do podzemnej komory veľkosti 1 je možné uložiť bežné optické spojky s príslušnou káblovou rezervou. Pre zväčšenie priestoru v komore a zvýšenie ochrany spojky je možné použiť ako alternatívu komoru s bočnými tubusmi pre uloženie hrncových spojok, alebo je možné dodať i väčšiu variantu PK-V2.

Podzemní plastová komora PK-V1

Vstup káblov alebo optických chráničiek do komory je možný zo všetkých štyroch strán, a to do ľavej i pravej časti.

Podzemní plastová komora PK-V1

Poklop komory má z vnútornej strany výlisok pre upevnenie markera.

Technické dáta komory PK-V1 a ďalšie podrobnosti nájdete v katalógovom liste.

Nabudúce: Prestupy do plastových komôr a ich tesnenia.