Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - konferencie, výstavy

01. 04. 2019

Prebehlo Majstrovstvo sveta v mikrotrubičkování 2019

V na konci minulého týždňa prebehla v Brne konferencia Siete FTTH a Majstrovstvá sveta v mikrotrubičkování 2019. OFA s.r.o. bola ako už tradične partnerom konferencie a sponzorom Majstrovstva sveta v zafukovaniu.

Konference Sítě FTTX a mistrovství světa v mikrotrubičkování - Brno 2019.

OFA s.r.o. ako už tradične poskytla pre majstrovstvá sveta optický kábel, zapožičala zafukovací zariadenie a spolu s niekoľkými ochotnými spolupracovníkmi zabezpečila organizáciu celého zafukovania.

Průběh zafukování optického mikrokabelu v rámci mistrovství světa - Brno 2019.

Súťaže v zafukovania sa zúčastnilo niekoľko tímov. Každý tím mal za úlohu zafouknout mikrokábel' do 181 m dlhej trasy mikrotrubiček. Trasa bola pojatá veľmi náročne, kábel musel v mikrotrubičce vystúpať do vrchného poschodia budovy a potom zasa späť na úroveň zeme.

Akce Mistrovství světa v zafukování mikrokabelů - Brno 2019.

Hoci trasa pozostávala z niekoľkých paralelných mikrotrubiček, počet súťažiacich bol vo finále taký, že bolo nutné káble z mikrotrubiček vyfúknuť a uvoľniť tak miesto pre ďalšie štartujúce tímy.

MIstrovstní světa v mikrotrubičkování, Brno 2019 - vyhlášení výsledků.

Na záver prvého dňa po tom prebehlo vyhlásenie výsledkov v disciplíne zafukovanie optických mikrokáblov a odovzdanie cien všetkým zúčastneným tímom.

Soutěž v zafukování mikrokabelů - v zápalu soutěže - Brno 2019.