Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - konferencie, výstavy

25. 03. 2018

Príručka pre projektovanie a návrh NGA sietí - stručný prierez vydanými kapitolami

V rámci seminára Siete FTTH v roku 2018 a Majstrovstvá sveta v mikrotrubičkování v Brne prebehla prezentácia OFA s názvom: "Príručka pre projektovanie a návrh NGA sietí - stručný prierez vydanými kapitolami".

Prezentáciu sme poňali netradične v podobe komentovaného video zostrihu s prezentáciou jednotlivých kapitol, ktoré boli do súčasnosti v rámci pčíručky publikované. Komentovanou 20 minútovú videoprezentáciu sme pre Vás opatrili titulky, zrýchlili ju a vytvorili pre Vás necelých 8 minút trvajúci zostrih. Video nájdete na YouTube pod týmto preklikom, alebo priamo tu na stránke.

Príručka pre projektovanie a návrh NGA sietí obdahuje v súčasnosti 7 vydaných kapitol:

  1. Úvodná kapitola
  2. O publikácii a autoroch
  3. Vnútorné optické rozvody v bytových domoch
  4. Topológie optických prístupových sietí
  5. Spojovacie a distribučné uzly v optických káblových sieťach
  6. Označovanie a vytyčovanie podzemných sietí
  7. Pasívne optické splittre
  8. Zemné optické káble