Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - konferencie, výstavy

06. 03. 2018

Siete FTTx v roku 2018 a Majstrovstvá sveta v mikrotrubičkovaní

Seminár Siete FTTx v roku 2018 a Majstrovstvá sveta v mikrotrubičkování prebehne už tento týždeň vo štvrtok a v piatok 8.-9. marca 2018. Akcia sa koná už tradične v areáli brnenskej Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví.

OFA s.r.o. sa akcie tradične zúčastňuje, okrem návštevy nášho stánku sa môžete tešiť na prezentáciu:
Príručka pre projektovanie a návrh NGA sietí - stručný prierez vydanými kapitolami.

V rámci akcie prebehnú každoročné MAJSTROVSTVÁ SVETA V MIKROTRUBIČKOVÁNÍ, ktoré spočívajú v zafukovaniu optických mikrokáblov do pripravenej trasy mikrotrubičiek. OFA sa pravidelne zúčastňuje majstrovstvá ako jeden z organizátorov a zapožičiava pre akciu zafukovačky.

Detail unášecích koleček zafukovačky optických kabelů Fremco MicroFlow.