Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové trendy

08. 07. 2020

Nástroje na strihanie trubičiek

Ak pracujeme s trubičkami pre optické siete, je nutné zvoliť správny nástroj na ich strihanie. Nástroj by mal mať kolmé ostrie, zaručujúce, že bude miktotrubička pri strihu minimálne deformovaná. Výhodou je tiež možnosť toto ostrie z nástroja vymontovať a vymeniť za nové.

Ak zvolíme nevhodný nástroj a trubičku "sploštíme", ovalita zníži jej priechodnosť a navyše bude veľmi ťažké na takú trubičku nasadiť spojku alebo koncovku. Pri voľbe nástroje máme nasledujúce možnosti:

 

Plastový nástroj na strihanie mikrotrubičiek

 

Plastový nástroj na strihanie mikrotrubičiek predstavuje najjednoduchšie a súčasne najlacnejšie riešenie. Možno s ním strihať mikrotrubičky do priemeru Ø 12 mm, brit nástroja je vymeniteľný a je možné ho samostatne objednať.

Plastový nástroj na stříhání trubiček do 12 mm.

Plastový nástroj predstavuje najjednoduchší variantu, možno s ním strihať mikrotrubičky do priemeru Ø 12 mm.

 

Kliešte na strihanie mikrotrubiček 4-22 mm

 

Pokročilejší variant predstavujú kovové kliešte na strihanie mikrotrubiček. Aj tieto kliešte majú vymeniteľné kolmé ostrie, ktoré je možné objednať ako náhradný diel. Práca s kliešťami je oproti plastovému nástrojmi komfortnejšie a na prestrihnutí trubičky nie je nutné vyvinúť takú silu.

Kovové nůžky na trubičky.

Kliešte umožňujú strihať mikrotrubičky priemerov od Ø 4 do Ø 22 mm. Dodávajú sa v plastovom puzdre.

 

Robustné celokovové klieště gabocom

 

Klieště gabocom sú robustným celokovovým prevedením klieští pre presné strihanie mikrotrubiček. Aj v tomto prípade je samozrejmosťou vymeniteľné kovové ostrie. Ergonomický tvar, odolné celokovové vyhotovenie, presne vykonaný strihu mikrotrubičky robí z klieští gabocom obľúbený nástroj optických kabelárov.

Robustní nůžky gabocom na stříhání mikrotrubiček.

Presné kliešte gabocom umožňujú strihať mikrotrubičky do priemeru Ø 22 mm. Dodávajú sa v plastovom puzdre.

 

Strihanie celých zväzkov mikrotrubičiek

 

Pre strihanie celých zväzkov mikrotrubiček (bundlov, rukávov a podobne) sa používajú račňové kliešte. Tieto kliešte umožňujú prestrihnúť celý zväzok mikrotrubiček naraz. Račňové prevedenie uľahčuje obsluhu a na vykonanie strihu nie je potrebná veľká sila.

Robustní nůžky gabocom na stříhání svazků mikrotrubiček.

Račňové kliešte sa používajú na prestrihnutie celého zväzku, napríklad pri jeho pokládke do výkopu. Pri ukončovaní mikrotrubiček zo zväzku (napríklad v rozvádzači) sa potom zastrihujú jednotlivé mikrotrubičky samostatne.

 

Náradie na optické siete

 

Podrobnosti a objednávacie čísla nájdete v katalógu náradia pod týmto preklikom.

Foto a text ©2020 OFA s.r.o.