Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu a aktívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

V oblasti aktívnych prvkov OFA s.r.o. ponúka riešenia pre optické siete PON (GPON, GEPON) i pre siete typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a pod.), a to od centrálneho bodu siete (napríklad OLT) až po zákaznícke zariadenie (CPE, ONU, MDU a pod.). Samozrejmosťou je i príslušný dohľadový systém.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Spoločnosť OFA s.r.o. je ďalej i distribútorom telekomunikačných výrobkov spoločnosti 3M. V oblasti aktívnych prvkov pre optické siete spolupracujeme so spoločnosťou ZTE (výrobca aktívnych prvkov - switchov, routerov a prístupových systémov typu GPON).

 

 

 

Novinky - Nové trendy

11. 06. 2020

Obnovenie školiacich aktivít OFA s.r.o.

Po dlhšej prestávke v školiacich aktivitách, ktorá bola spôsobená pandémiou koronavírusu, sme sa v súlade s uvoľňovaním mimoriadnych epidemiologických opatrení zo strany vlády rozhodli školiace aktivity v Českej republike pomaly obnoviť.

Sme si vedomí veľkého meškania, ktoré sme v súvislosti s pandémiou v oblasti školenia v nabrali, však budeme sa snažiť vypísať čo najrýchlejšie aspoň školenia, ktorá ste v uplynulom štvrťroku najviac postrádali.

Ako prvý sme vypísali školenia školenia z oblasti základov optických sietí s názvom Úvod do vláknovej optiky ZO1 a ďalej jeden cyklus certifikačných školení OR1, OS1 a OK1 pre pracovníkov montážnych spoločností.

Bližšie informácie o vypísaných termínoch nájdete pod týmto preklikom.

 

Školení základy optických sítí OFA s.r.o.