Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
katarina.lebedova@ofacom.sk

tel: (+421) 903 280 836
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O spoločnosti

Spoločnosť OFA s.r.o. je popredným dodávateľom komponentov a riešení v oblasti optických prístupových a prenosových sietí.

V našom portfóliu nájdete široký sortiment výrobkov a riešení pre pasívnu časť optických sietí. V oblasti vláknovej optiky dodávame optické vlákna, optické káble a mikrokáble, vrátane vláknových zväzkov. Z hľadiska konštrukcie optických káblov pokrývame vonkajšie optické káble, vnútorné a univerzálne optické káble, závesné optické káble a rôzne špeciálne riešenia. K optickým káblom ponúkame kompletné príslušenstvo potrebné pre realizáciu pasívnych optických sietí ako sú optické spojky, optické rozvádzače, ucelené riešenie trubičkového systému, optické splittre, CWDM systémy i riešenia pre následné vnútorné optické rozvody. Uvedený sortiment dopĺňa široký výber príslušenstva ako sú mechanické konektory, optické konektory, patchcordy, pigtaily a ďalšie komponenty.

Spoločnosť OFA vznikla pred 20 rokmi ako prvý špecializovaný český veľkoobchod optických káblov, optických vlákien, rozvádzačov a všetkých ďalších prvkov potrebných na výstavbu optických komunikačných sietí. V súčasnosti sú prvky dodané našou spoločnosťou zabudované v optických sieťach väčšiny tuzemských operátorov.

V Českej republike a na Slovensku dlhodobo obchodne zastupujeme spoločnosti OFS (výrobca optických káblov a optických vlákien), Apresa PLP (výrobca optických spojok), Gabocom (výrobca mikrotrubičkového systému). Od roku 2015 je OFA ďalej zástupcom dánskej spoločnosti FREMCO, výrobcu zafukovacích strojov a príslušenstva na zafukovanie káblov. Ďalej spoločnosť OFA zastupuje v ČR a na Slovensku fínsku spoločnosť VESALA, výrobca sond a kalibrov s vysielačom, lokátorov kalibrov alebo markerov a podobne. Okrem uvedených veľkých spoločností zastupujeme aj množstvo menších firiem a v posledných rokoch zavádzame na tuzemský i zahraničný trh aj množstvo vlastných produktov.

 

 

 

Novinky - konferencie, výstavy

14. 03. 2023

Siete FTTx v roku 2023 a Majstrovstvá sveta v mikrotrubičkovaní

Niekoľkými fotografiami sa vraciame k uskutočnenému semináru Siete FTTx v roku 2023 a Majstrovstvá sveta v mikrotrubičkovaní, Brno 2023.

Sítě FTTH v roce 2023 - tým OFA s.r.o.

Tím OFA s.r.o. na seminári Siete FTTx v roku 2023.

Sítě FTTx v roce 2023 - prezentace Petra Kolátora jr. z týmu OFA s.r.o.

Sítě FTTx v roce 2023 - prezentace Petra Kolátora jr. z týmu OFA s.r.o. - zafukovačka FREMCO

Prezentáciu OFA s.r.o. na seminári zaistil Petr Kolátor mladší, obsahom prezentácie boli spojky PLP COYOTE® STP-XL, nová plne automatická zafukovačka FREMCO EasyFlow SMART, posledná kapitola Príručky pre projektovanie a návrh NGA sietí a ďalšie novinky.

 Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2023, tým OFA připravuje zafukovačku FREMCO.

Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2023, tým OFA, zafukování kabelů pomocí zafukovacího stroje FREMCO EasyFlow SMART..

 Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2023, průběžné výsledky zafukování kabelů.

Tím OFA s.r.o. sa podieľal na príprave a organizácii tohtoročného Majstrovstva sveta v mikrotrubičkovaní. Pre tento rok sme pripravili pre každý súťažný tím niekoľko disciplín, od ručného zastrkania kábla do trubičky pomocou stlačeného vzduchu a zafukovacieho bloku MINI, až po plne automatickú inštaláciu pomocou zafukovačky FREMCO EasyFlow SMART. Priebežné výsledky zafukovania sú zrejmé z fotografie výsledkovej listiny. Tento rok zvíťazil tím SMČ JČ.

 Organizaci vlastní soutěže Mistrovství světa v mikrotrubičkování zajišťoval tým OFA s.r.o.

©2023 OFA s.r.o.